top of page

הידרותרפיה וטיפול במים

הידרותרפיה היא שיטת טיפול אשר דומה ומבוססת לפי קווי הפיזיותרפיה המוכרת.

המילה הידרותרפיה מקורה בשתי מילים: הידרו-מים ותרפיה-טיפול, כלומר טיפול במים.

הטיפול במים מתאים לשיקום של פגיעות ומוגבלויות רבות הקשורות גם בהיבט הפיזי של

המטופל אך גם בהיבט הרגשי.
 


יתרונותיה של ההידרותרפיה, על פני טיפולים אחרים:
הידרותרפיה, בשונה מפיזיותרפיה, מתבצעת בתוך המים. השיקום באמצעות המים מאפשר למטופל לבצע תנועות ופעולות

שלא היה מסוגל לבצע ביבשה, וזאת בשל חוסר המשקל במים. מסיבה זו, התנועתיות והמוגבלות משתפרת בהידרותרפיה

וכך גם ישנה הפחתה של הכאבים.
המים החמים גם תורמים להזרמת דם מהירה ולכן גורמים לכך שהצטברויות נוזלים או נפיחויות יעברו במהירות יחסית.
כמו כן, הסביבה המרגיעה במים מאפשרת למטופל להשתחרר מלחצים ולקדם את הטיפול לפי הקצב האישי שלו. עוד יתרון הוא שבמים כמעט בלתי אפשרי לגרום לגוף נזק ע"י מעמס יתר כתוצאה ממוטיבציה גבוהה ומאמץ גדול מדי.

הידרותרפיה ב"גלים" - הבריכה שלנו !
"גלים", הבריכה הטיפולית שלנו במושב נווה מבטח, מתאפיינת באווירה כפרית, פסטורלית וירוקה, ולכן היא המקום המושלם לקיום פעילות שיקומית המיועדת לסובלים מבעיות שונות. הבריכה מוקפת מטעים ושדות ואת שטח הבריכה מעטרת צמחיה רבה שמשתלבת עם משטח דק חיצוני כאשר בהמשכו נמצא בוסתן עצי פרי.
ההשקעה הרבה בסביבת הבריכה היא לשם הטמעת האווירה המרגיעה והשלווה אותה ניסינו ליצור.
הבריכה מחוממת כל השנה לטמפרטורה משתנה בין 32-34 מעלות בהתאם למזג האוויר. הבריכה מקורה ויש חימום בחלל הבריכה בנוסף. כמו כן, צמודים לבריכה מלתחות גברים ונשים, חדר הלבשה גדול ומקלחת חיצונית לזריזים שביניכם. המים בבריכה נמצאים למהלך מתמיד של סירקולציה ולכן מסוננים ברצף כל שעות היממה, זאת ע"י פילטרים ומערכת ממוחשבת אשר בודקת את המים בכל היום ובכל עת. כמו כן, מתבצעות אצלנו בדיקות של משרד הבריאות לבחינת רמת המים והמתקן עצמו. אנחנו ב"גלים" עושים הכול על מנת להציע ללקוחות ולמטופלים שלנו את כל האמצעים הדרושים להם לקיום טיפול מועיל, פורה ואף מהנה. ב"גלים" מתקיימים פרט לטיפולים גם פעילויות של שחיית תינוקותחוגי שחייההתעמלות נשים במים  ועוד.

הידרותרפיה – למי זה מתאים ובאילו נושאים אפשר לטפל ולהקל ?
הטיפול במים מסייע בשיפור התפקוד והעצמאות ומעניק למטופל אנרגיות חדשות והרגשת בטחון וחופש. הידרותרפיה מיועדת לילדים ומבוגרים כאחד, בעלי מוגבלויות פיזיות קלות וקשות. חלק מהבעיות השכיחות הן: בעיות מוטוריות למיניהן, שיקום פציעות, כאבי גב, כאבי פרקים, מוגבלות בתנועה, טונוס מוגבר, היפוטוניה (ירידה במתח השרירים), חגורת כתפיים חלשה, הפרעות קשב וריכוז, בעיות דיבור, היפראקטיביות, פרקינסון, טרשת נפוצה, שיקום לאחר החלפת מפרקים, פריצת דיסק, עקמת, סקוליוזיס, שיתוק מוחין (CP), אירוע מוחי (CVA), פוליו ועוד..

צוות ההידרותרפיסטים אצלנו ב"גלים"
הטיפול במים מתבצע ע"י עבודה אישית של מדריכים מקצועיים ומוסמכים.
הטיפול הוא בשיטה של אחד על אחד, וזאת על מנת להעניק למטופל את מלוא צומת הלב האפשרית ואת היחס האישי והמקצועי הדרוש לו. הטיפול מתבצע בהתאם ליכולותיו ולצרכיו האישיים של כל מטופל בהתאם לתכנית טיפול שנקבעת לאחר אבחון מקדים.
טיפולי ההידרותרפיה מתבצעים אצלנו ב"גלים" מעל 10 שנים, מה שמתבטא בניסיון שנצבר לאורך הזמן והטיפולים ואשר מיושם בשיטות העבודה של המדריכים ובדרך בה הטיפולים מתקיימים.
הצוות מורכב ממדריכים נהדרים, אשר משקיעים עבודה ותשומת לב אישית בכל מטופל ומטופל. המדריכים הם הידרותרפיסטים מוסמכים וחלקן אף פיזיותרפיסטים בהכשרתם בנוסף.
אצלנו ב"גלים", לפני כל טיפול הידרותרפיה, המטפל נפגש עם המטופל (או ההורה של המטופל), לשם קיום שיחת היכרות ותאום ציפיות הדדי, זאת בכדי להכיר אישית את המטופלים, את הבעיות שלהם ואת הציפיות שלהם מהטיפול במים (הידרותרפיה), גם מבחינת השיקום וגם מבחינה רגשית. חשובה לנו מאד ההרגשה של המטופלים שלנו ואנו משקיעים בכך תשומת לב גבוהה במיוחד. בהמשך לכך, גם בסוף סדרת הטיפולים אנו נותנים אפשרות למטופלים להמשיך לבוא לבריכה ולהפעיל את עצמם במים, ללא מדריך צמוד, בהתאם לידע שרכשו במהלך הטיפול וכך בעצם להמשיך את מלאכת השיקום בעצמם.


מיהו גורם מפנה לטיפול בילדים בעזרת הידרותרפיה ?
על מנת לקבל טיפול הידרותרפיה, על הורי הילד להמציא את אחת מההפניות הבאות:
1. הפניה ממרכז התפתחות הילד בקהילה או ביה"ח.
2. הפניה של פסיכולוג התפתחותי/קליני/שיקומי/רפואי מומחה.
3. הפנית נוירולוג ילדים.
4. הפנית אורטופד ילדים.
5. הפנית פסיכיאטר ילדים.
6. רופא ילדים מומחה ברפואה התפתחותית.
בנוסף קיימת אופציה של הפניה משולבת (נדרשות שתי הפניות):
7. הפנית רופא ראשוני (משפחה/ילדים) + המלצה של מטפל פרא-רפואי (עובד סוציאלי, מרפא בעיסוק, פיזיותרפיסט, מרפא בדיבור). יודגש שעובדי הבריכה אינם יכולים להיות גורם מפנה.
8. הפניית רופא ראשוני + אבחון פסיכו דידקטי הממליץ על הטיפול (ההפניה תקפה ל-5 שנים).
- ההבחנות הנ"ל תקפות למשך שנתיים ולכן יש לחדשן (פרט לאבחון פסיכו דידקטי – 5 שנים).

הטיפול ניתן למבוטחים בקופת חולים כללית מושלם ובקופת חולים מאוחדת
יש אפשרות לקבל אצלנו טיפולים גם באופן פרטי וגם דרך חברות הביטוח השונות

לכל שאלה, אנא צרו איתנו קשר, אנו זמינים לשאלותיכם לכל אורך השבוע

הידרותרפיה היא שיטת טיפול אשר דומה ומבוססת לפי קווי הפיזיותרפיה המוכרת. המילה הידרותרפיה מקורה בשתי מילים: הידרו-מים ותרפיה-טיפול, כלומר טיפול במים.

הטיפול במים מתאים לשיקום של פגיעות ומוגבלויות רבות הקשורות גם בהיבט הפיזי של המטופל אך גם בהיבט הרגשי.

יתרונותיה של ההידרותרפיה, על פני טיפולים אחרים:
הידרותרפיה, בשונה מפיזיותרפיה, מתבצעת בתוך המים. השיקום באמצעות המים מאפשר למטופל לבצע תנועות ופעולות שלא היה מסוגל לבצע ביבשה, וזאת בשל חוסר המשקל במים. מסיבה זו, התנועתיות והמוגבלות משתפרת בהידרותרפיה וכך גם ישנה הפחתה של הכאבים.
המים החמים גם תורמים להזרמת דם מהירה ולכן גורמים לכך שהצטברויות נוזלים או נפיחויות יעברו במהירות יחסית.
כמו כן, הסביבה המרגיעה במים מאפשרת למטופל להשתחרר מלחצים ולקדם את הטיפול לפי הקצב האישי שלו. עוד יתרון הוא שבמים כמעט בלתי אפשרי לגרום לגוף נזק ע"י מעמס יתר כתוצאה ממוטיבציה גבוהה ומאמץ גדול מדי.


הטיפול ניתן למבוטחים בקופת חולים כללית מושלם ובקופת חולים מאוחדת
יש אפשרות לקבל אצלנו טיפולים גם באופן פרטי וגם דרך חברות הביטוח השונות

לכל שאלה, אנא צרו איתנו קשר, אנו זמינים לשאלותיכם לכל אורך השבוע

hydro.png
bottom of page